SZYBKA WYSYŁKA!
Gwaratujemy wysyłkę zamówienia w ciągu 24h po otrzymaniu płatności.
ochrona SSL
SSL bezpieczne zakupy
14 dni na zwrot
14 dni na zwrot towaru
Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Korzystne ceny
Korzystne ceny
Sprawdzona jakość
Sprawdzona jakość
Kontakt telefoniczny (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00): 789 332 105
Kontakt mailowy: kontakt@feelthebaby.pl
do kasy suma: 0,00 zł

Wizyta u noworodka

0
Wizyta u noworodka

W Twojej rodzinie lub u bliskich znajomych urodziło się dziecko. Już nie możesz się doczekać, żeby zobaczyć maleństwo, oczywiście chciałabyś jak najszybciej. Zastanawiasz się, kiedy jest dobry moment na odwiedziny i jak się zachować? Spróbuję rozwiać wątpliwości.

Wizyta w szpitalu

Kiedy dziecko przyjdzie na świat, wszyscy chcieliby poznać nowego członka rodziny. Jednak szpital to nie jest dobre miejsce na odwiedziny. Wiele kobiet nie czuje się dobrze po porodzie, jest obolałe i zmęczone. Często również występują problemy z laktacją. To jest czas, kiedy mama powinna sama zapoznać się z dzieckiem. Inna sprawa, że na Sali mogą przebywać również kobiety, które zmierzają się z podobnymi problemami. Jeśli szpital zezwala na wizyty, to jedyną osobą, która mogłaby odwiedzić młodą mamę, jest partner. Myślę, że w tym momencie możemy się powstrzymać od pytania o zgodę. Niektóre kobiety nie umieją odmówić, a później czują się skrępowane i niekomfortowo.

Wizyta w domu

Mama z dzieckiem wracają do domu. Myślisz sobie: „Ha, to teraz mogę jechać, zobaczyć maleństwo!” Nic bardziej mylnego. Zanim wybierzesz się w drogę, na początku zapytaj młodych rodziców czy możesz ich odwiedzić, ale przygotuj się na odmowę. To jest czas, kiedy kobieta nadal potrzebuje nabrać sił i sami rodzice muszą nauczyć się organizacji życia z takim maleństwem. Najlepiej daj im miesiąc.

Jak się zachować?

Jeśli rodzice wyrażają zgodę na odwiedziny, a Ty nie wiesz jak się zachować, to warto, abyś zapoznał się z krótką instrukcją:

 • Poproś rodziców o wyznaczenie daty i godziny odwiedzin. Pamiętaj, żeby dostosować się do rodziców, nie upieraj się przy swojej propozycji. Nie szykuj się, że rodzice zgodzą się na godziny wieczorne, czyli od 18:30. W większości domów noworodek o tej porze jest przygotowywany do spania.
 • Zanim ruszysz na spotkanie, pomyśl, czy nic Ci nie dolega. Nawet niewielki katar, może być dla maluszka niebezpieczny.
 • Jeśli jesteś osobą palącą, to postaraj się nie palić przed samym wejściem do domu, zapach papierosów jest bardzo wyczuwalny.
 • Nie spóźniaj się na wizytę. Możliwe, że godzina podana przez rodziców, to czas kiedy dziecko nie je i nie śpi.
 • Nastaw się na szybką wizytę, maksymalnie do godziny.
 • Po wejściu do domu swoje kroki skieruj najpierw do łazienki i dokładnie umyj ręce. Dzieci w tym wieku narażone są na infekcje.
 • Nie bierz dziecka na ręce, bez zgody rodziców.
 • Nie całuj dziecka, a szczególnie w ustka i rączki.
 • Staraj się tonować głos i nie krzyczeć nad dzieckiem.
 • Nie przyprowadzaj dzieci w wieku przedszkolnym. Nawet jeśli wydaje Ci się, że są zdrowe, to mogą przenosić infekcje.
 • Nie staraj się dawać rad wychowawczych, ani podawać swoich teorii, kiedy dziecko będzie płakać.

Myślę, że podałam najważniejsze punkty. Pamiętaj, że mamy są różne i może niektóre będą potrzebowały szybkiego kontaktu z najbliższymi. Najważniejsza jest rozmowa i pokazanie młodym rodzicom, że z każdą ich decyzją się zgadzacie. Oni w tej nowej sytuacji potrzebują przede wszystkim wsparcia, zrozumienia i nienarzucania się.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl